Абхазія, Арабіка, долина Орто Балаган. Серпень 2019. Експедиція Української спелеологічної Асоціації. Керівник Юрій Касьян

Абхазія, Масив Арабіка, долина Орто Балаган.

Серпень 2018р.,  Експедиція Української спелеологічної Асоціації.

Керівник Юрій Касьян

Тепер коротко про результати:

Печера Берчільська. Гагрський хребет, Абхазія. Висота верхнього входу в пещеру 2430 метрів. Глибина печери на сьогоднішній день 770 метрів. Відео знято в експедиціях Української спелеологічної Асоціації.

Коли ми почали працювати в печері Берчільська, нам часто зустрічалося в печері залишене нашими попередниками спорядження. Це спорядження було не придатне для подальшого використання за прямим призначенням, але як нам здалося, може бути зібрано в одному місці і стати музейними експонатами. Так ми і вчинили. На глибині 320 метрів, на місці підземного табору ми обладнали музей спелеології. Сподіваюся, що спелеологи Кишинева подивляться це відео і згадають часи своєї молодості.

В останній день експедиції 2016 року в печері Берчільська ми спустилися до чергового глибового завалу. Завал не справляв враження безпечного і комфортного містечка. Під час розвідки вкачувалися і з'їжджали камені і брили. По стінах текла водичка. Було дуже незатишно і злегка тривожно. Ми вирішили відступити до наступного року, давши назву завалу "Чи не пожити нам ще рік")) ...

Дуже цікава печера і розташована в дуже вдалому місці. Можливо, що в майбутньому вона навіть стане однією з найглибших печер долини Орто Балаган. Залишилися дрібниці... витягнути на поверхню кілька кубів (десятків кубів) каменів.)) Гідне завдання для спелеологів, які люблять розкривати печери з поверхні.

Чотири роки ми працювали в печері Берчільська навіть не підозрюючи, що ми знаходимося буквально в декількох метрах від входу в ще одну печеру...

Під час перегляду відео Володя Насєдкін впізнав цю печеру. Це печера Жемчужна. Рівно 30 років тому Насєдкін бував у цій печері і навіть примудрився впасти в колодязь (5.00 - 5.50м) і зламати при падінні ногу...

Результати експедиції УСА в печеру Крубера, серпень 2017

Мені часто приходять листи від різних людей з питанням: чи можливо відвідати печеру Крубера-Воронья без спеціальної спелеологічної підготовки? Цей ролик є розгорнутою :) відповіддю на це питання. Відео знято у 2015 році під час експедиції УСА в печеру Крубера-Воронья.

Автор Юрій Касьян

Експедиція УСА в печери долини Орто Балаган (Арабіка). Липень-серпень 2016.

Автор Fabio Bollini

Експедиція "Поклик безодні 2014"

W terminie 3-24 sierpnia 2014 roku odbyła się wyprawa Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego do Jaskini Krubera - Voroniej, której celem było sportowe przejście i zdobycie suchego dna (Game Over -2080 m) najgłębszej jaskini świata.

Автор Fabio Bollini

Експедиція "Поклик безодні 2014"

Le esclusive immagini HD di un esplorazione di 8 giorni densa di emozioni al centro della terra, nel punto più profondo del pianeta, nella grotta più profonda al mondo./Ексклюзивні HD зображення про 8-ми денні дослідження повні емоцій у центрі Землі, в найглибшій точці планети, в найглибшій печері світу.

Короткометражний фільм про експедицію Української спелеологічної Асоціації в найглибшу печеру світу Крубера-Воронья (-2196м), зроблений болгарськими учасниками експедиції. Вперше в історії відео від дайвера в нижній сифон "Два капітана". Під час цього занурення, дайвер Геннадій Самохін мав намір зловити унікальну рибу, яка живе в сифоні. На жаль, риба не була спіймана. Замість неї сіті потрапив рачок з роду безхребетних Zenkevitchia Birstein. Можливо, це новий вид, ще не відомий науці. Відео в печері були зроблені камерою Go Pro!

Фінальна частина занурення в сифон Два Капітани, спливання підводника Генадія Самохіна:

Події